Stel cookie voorkeur in

12 april 2018


Meester Rob van groep 6b

Meester Rob stopt eind van dit schooljaar met lesgeven op onze school en binnen Signum, hij stopt met werken in het onderwijs. Rob gaat op zoek naar een nieuwe uitdaging voor de komende jaren, wij vinden het moedig van Rob om uiteindelijk zo’n besluit te nemen. Op naar een nieuwe uitdaging, met vernieuwde energie voor de toekomst. 
Wij gaan de deskundigheid van meester Rob missen, maar waarderen en respecteren natuurlijk zijn keuze. Zijn afscheid zal plaatsvinden binnen de groepen 6, hierover volgt op een later moment meer. 
 
Wij wensen Rob succes en veel geluk toe in de verdere toekomst.  
  

 

Stakingsdag vrijdag 13 aprilMorgen, 13 april, zijn alle leerlingen vrij i.v.m. de regionale stakingsdag.
 

Sparrenpodium groep 2/3 en 3Woensdag 18 april van 11.45 uur tot 12.15 uur zullen de groepen 2/3 en 3 schitteren op het podium. We hopen dat jullie komen kijken naar hun spetterende optreden.

 

 

Tostiweek

Op de bovenbouw hebben we sinds kort de tostiweek tijdens de TSO. Afgelopen week was groep 5 aan de beurt. De kinderen hebben ervan genoten! Ook wordt er met het mooie weer weer volop buiten gespeeld. Een veelgestelde vraag tijdens het eten is; "Hebben wij vandaag het voetbalveld?" We hebben op de TSO een afwisselend schema voor welke klassen mogen voetballen en op de computer mogen. Na een kwartier wordt er gewisseld met de volgende groep.  Als je klas niet aan de beurt is om te voetballen dan mag je wel op de computer en andersom. De kinderen houden dit ook erg goed in de gaten, bijvoorbeeld in het geval van studiedagen/feestdagen en of er wel eerlijk door mij gepland wordt. 😉  
 

Bezoek in de klas: WOII

Mr Gobes is voor groep 8 komen spreken over zijn familie verhaal. Hij was een klein joods kindje toen de oorlog uit brak. Eerst leek het onschuldig maar naarmate de oorlog duurde, werden er steeds strengere maatregelen genomen. Alle joden moesten zich melden bij een Duits politiebureau, maar zij gingen onderduiken. Uiteindelijk zijn ze naar een oud ziekenhuis gebracht die gebruikt werd voor Joodse kinderen. Er waren ook Joodse vrouwen die deden alsof ze zusters waren, maar niets was minder waar. Ze hielpen de kinderen naar buiten. Het moest natuurlijk wel stiekem, want aan de overkant stonden Duitse soldaten. Geluk voor hun was dat daar precies een tram halte was, maar dat betekend wel dat ze heel weinig tijd hadden. De ouders van Mr Gobes hadden iets heel slims bedacht. Ze wisten dat de Duitsers een keer binnen zouden vallen en iedereen mee nemen. Ze hadden een leeg kamertje waar kinderen in zaten met het bordje “besmettelijke ziektes” maar de Duitsers konden dat niet gebruiken dus die sloegen de kamer over en in dat kamertje lag Mr Gobes. De ouders van Mr Gobes zijn wel opgepakt en meegenomen naar kamp Westerbork.Een paar verzetters geloofde niet dat iedereen al weg was, dus toen gingen de verzetters in dat kamertje kijken en  zagen toen kinderen in het kamertje en namen de kinderen mee naar een veilige plek. Mr Gobes werd meegenomen naar Friesland en daar opgevoed als een gewoon Nederlands jongetje hij kreeg daar veel vriendjes en een hond. Die hond hadden ze al maar toen werd het Mr Gobes hond. Hij moest ook fries leren praten. Als een klein jongentje leerden hij dat snel maar hij sprak alleen tegen de hond fries want hij dacht “hij kan er niks aan doen dat hij alleen fries kan spreken” Mr Gobes kon nog niet lezen maar de bordjes waar “verboden voor joden” opstond wist hij dat hij daar niet mocht komen. Een keer gingen zijn pleeg zus en hij naar een park en daar stond ook zo’n bordje. Hij wees er naar en zij “ik mag daar niet komen” waar op zijn pleeg zus zij “van af nu mag je overal komen”. Iedereen in de buurt wist dat hij een Jood was maar ze hadden een afspraak. Niemand mag iets over Mr Gobes zeggen. Hij was vaak aan het spelen op straat wat eigenlijk best gevaarlijk was vertelde hij. Vaak gingen ze belletje lellen. Mr Gobes was aan de beurt. Hij moest aan bellen bij zijn gemenen buurman maar dat durfde hij niet dus hij weigerde. Een vriendje zei toen “als je niet aanbelt gaan we naar de politie en vertellen we dat je jood bent” de buurvrouw hoorde dat en rende naar buite en nam hem mee naar binnen. Ook kon Mr Gobes niet naar school, maar hij had een creatief pleegbroetje die school spullen voor hem knutselde. Zo moest hij het alfabet leren 5+3 enz. Toen ze bevrijd waren is zijn oom hem komen ophalen, maar hij wou niet terug. Toch ging hij mee, maar hij zag zn ouders, broer en veel andere familie leden niet meer terug. Z’n oom zou voor hem zorgen toen Mr Gobes vroeg waar zn ouders waren zei zn oom, noem ons maar gewoon papa en mama. Ik vertel het verhaal als je ouder bent…

Wat vonden wij er van?

We vonden het allemaal erg interessant en heel leerzaam

Geschreven door Roos en Nicky uit groep 8


 

 

Inspectierapport SignumKlik hier om het inspectierapport te bekijken. 

Gezocht: vrijwilligers voor de schoolBiEB

Op maandag- en/of vrijdagochtend, onderbouwlocatie EC Sparrenbos

Sinds een paar jaar draait de schoolBiEB op EC Sparrenbos. Leerkrachten, kinderen en de vrijwilligers zijn erg enthousiast. Zonder uw hulp kan de schoolBiEB echter niet draaien. Wij hebben momenteel een aantal vrijwilligers die de bieb draaien maar zijn momenteel  op zoek naar nieuwe vrijwilligers.

Zou u zich om de week een aantal uurtjes (tot ongeveer 11u) op maandagochtend in willen zetten voor de schoolBiEB, meld u zich dan aan als vrijwilliger. Ook een opa/oma of oppas is van harte welkom.

Wat zijn de taken van de vrijwilligers? U kunt denken aan het helpen van kinderen bij het zoeken en uitlenen van boeken. Ook het nakijken en opruimen van ingeleverde boeken zal tot de werkzaamheden behoren.

Het is altijd mogelijk om eens binnen te lopen om  mee te kijken/draaien.

Heeft u interesse om dit team te versterken, dan kunt u zich aanmelden bij:
Birgit Martens (leerkracht groep 3) birgitmartens@ecsparrenbosch.nl of bij Madelon van Zeelst (leesconsulent vanuit de bibliotheek Den Bosch) m.vanzeelst@bibliotheekdenbosch.nl.

Heeft u nog vragen? Neem dan contact op met:
Madelon van Zeelst, email m.vanzeelst@bibliotheekdenbosch.nl.

Met vriendelijke groet,
Birgit Marten en Madelon van Zeelst 

Een teek? Pak ‘m beet!!

Teken zijn kleine beestjes, ze lijken op spinnetjes. Ze zitten in het groen, vooral in het bos maar ook in het park en in de tuin. De teken kruipen op mensen of dieren en zuigen zich dan vast om bloed op te zuigen. Ze zijn er vooral in het voorjaar en de zomer. In het bijzonder kinderen die veel buitenspelen en veel in de natuur zijn, hebben kans op tekenbeten. Zorg dat het lichaam van uw kind zoveel mogelijk bedekt is wanneer ze buiten in de natuur zijn. Lange broek met de broekspijpen in de sokken, gesloten schoenen, shirt met lange mouwen en shirt in de broek.

Blijf zoveel mogelijk op de wandelpaden en vermijd het lange gras en struikgewas. Het is belangrijk om na het buiten zijn, jezelf of je kind nauwkeurig te controleren of er teken zitten op het lichaam of op de kleren.

Kijk goed want ze zijn heel klein en dus bijna niet te zien. De teken bijten zich het liefst vast bij de knieholtes, de oksels of achter de oren. De teken voel je meestal niet. Controleer elkaar!

Verwijder de teek direct met een puntig pincet of een “teken verwijder pincet”. Smeer niets op de teek voor het verwijderen.


Ziek door teken
In Nederland brengen de teken de ziekte van Lyme over. De teek is dan besmet met de Lyme bacterie.

Let drie maanden lang op klachten zoals: Een huidverkleuring die groter wordt, koorts, spierpijn en gewrichtspijn. Ga bij deze verschijnselen direct naar uw huisarts.

Ziekteverschijnselen door een infectie met de Lyme bacterie moeten behandeld worden met antibioticum.

Vragen? Meer informatie vind je op: https://www.rivm.nl/Onderwerpen/T/Tekenbeten_en_lyme/De_teek

Of raadpleeg de jeugdverpleegkundige op school. 

 

Schoolvoetbal
 

 

Herhaling: Muziekavond EC 't Sparrenbos

Vanavond (12 april) van 18.30 tot 20.30 uur is het weer zover!! Muziekavond op 't Sparrenbos.
“Het is een geweldig muzikaal feest, waarbij leerlingen van onze school van klein tot groot, alleen, samen of met andere kinderen spelen.Alle kinderen zijn van harte uitgenodigd om samen met hun ouders/verzorgers toeschouwer te zijn op deze avond! Omdat het voor onze jongste leerlingen misschien te laat wordt, mogen die in de pauze naar huis.

 

 

Herhaling: Wandeldriedaagse 2018De wandeldriedaagse is een evenement voor alle kinderen uit Rosmalen. De kinderen lopen dan 3 dagen, 5 km of 10 km per dag. De deelnemers kunnen zich inschrijven op school en de kinderen krijgen dan voor de wandeldriedaagse een shirt van EC ’t Sparrenbos. U zorgt zelf dat er een begeleider voor uw kind is. Begeleiders moeten zich ook inschrijven en de kosten betalen.

De school zorgt dat er onderweg een lekker drankje voor de sportieve kinderen en ouders klaar staat. Iedereen met een volle stempelkaart krijgt op vrijdag een medaille van school. Wanneer je bij de SJV inschrijft ontvang je van de SJV de medaille.

Woensdag 23, donderdag 24 en vrijdag 25 mei Voor iedereen die het leuk vindt om te wandelen
Keuze uit 5 of 10 km kosten € 3,50 per persoon

Wij hopen op voldoende ouderhulp, zodat wij als school kunnen deelnemen.

Graag onderstaande inschrijfbrief met het geld in een gesloten envelop inleveren bij de leerkracht. Woensdag 18 april sluit de inschrijving.

Klik hier voor de inschrijfbrief PDF

Klik hier voor de inschrijfbrief WORD-document
 

 

Verjaardagen

Do 12 april
Juliette Bormans (8 jaar) - groep 4B
Neeltje van Broekhoven (12 jaar) - groep 8B
Milan van Venrooij (8 jaar) - groep 4B

Vr 13 april
Ruben van Genugten (6 jaar) - groep 1/2B Vlinderklas

Za 14 april
Yenthe Jilesen (12 jaar) - groep 8B
Tijn de Jong (8 jaar) - groep 4B
Nikkie Kors (7 jaar) - groep 3

Zo 15 april
Juliette van der Mee (9 jaar) - groep 5A

Ma 16 april
Julie Bijlholt (10 jaar) - groep 6A
Kate Peters (6 jaar) - groep 2/3

Di 17 april
Job Claassens (4 jaar) - Leeuwenklas
Ravi de Jong (4 jaar) - Leeuwenklas
Kane Post (10 jaar) - groep 6A


GEFELICITEERD namens het hele team!

 

Spreuk